1. pl
 2. en

"Jako więc wybrańcy Boży- święci i umiłowani- obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość," (Kol 3,12)

02 września 2023

2 września - Pierwsza Sobota Miesiąca 

10 grudnia 1925 roku, siedem lat po zakończeniu objawień w Fatimie, siostrze Łucji objawiała się Maryja z Dzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone serce i skierowała do niej słowa:

 

„Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia.”

 

Podczas objawienia siostra Łucja spytała się, dlaczego akurat pięć   takich sobót. W odpowiedzi usłyszała że istnieje pięć rodzajów zniewag, którymi obrażane jest Niepokalane Serce Maryi:

 

 1. Bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu.
   

 2. Przeciwko Jej Dziewictwu.
   

 3. Przeciwko Bożemu Macierzyństwu, kiedy jednocześnie uznaje się Ją wyłącznie jako Matkę człowieka.
   

 4. Bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki.
   

 5. Bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach.

 

Istotą nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca jest wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 

Krótkie wezwanie fatimskie do Niepokalanego Serca Maryi

 

Bolesne i Niepokalane Serce Maryi, zmiłuj się nad nami.

Bolesne i Niepokalane Serce Maryi, przyczyn się za nami.

Bolesne i Niepokalane Serce Maryi, dopomóż nam.

Bolesne i Niepokalane Serce Maryi, ratuj nas.

Bolesne i Niepokalane Serce Maryi, chroń nas.

© Milosierni.com 2023

Milosierni13@gmail.com

(+1) 908 476 1477

"Jako więc wybrańcy Boży- święci i umiłowani- obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość," (Kol 3,12)  

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wysylam
Wysylam
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!