1. pl
  2. en

"Jako więc wybrańcy Boży- święci i umiłowani- obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość," (Kol 3,12)

Grupa modlitewna pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych i Świętego Michała Archanioła 

Grupa modlitewna istnieje od 2017 roku i została założona przez Franciszkański Zakon Świeckich z Perth Amboy, NJ w USA. Opiekunem duchowym grupy jest ojciec Maciej Karpiński, OSPPE. 


Jest to wspólnota osób modlących się w intencjach przesłanych przez członków grupy oraz spoza.

Modlimy się za konających, chorych, cierpiących, potrzebujacych wsparcia i otuchy oraz za zmarłych i zagubionych w teraźniejszym świecie. 


Członkowie grupy zobowiązują się do codziennej w dogodnym  dla nich czasie modlitwy za przesłane intencje. Rodzaj modlitwy każdy z członków grupy wybiera sam. 


Grupę modlitewna tworzą osoby w rożnym wieku, różnych profesji i różnych stanów. Do grupy mogą należeć również osoby nie przystępujące do sakramentów. 


Członków grupy łączy więź duchowa. Członkowie nie płacą żadnych obowiązujących składek. Baza adresowa nie jest udostępniana ani członkom grupy ani osobom z zewnątrz.


Każdy może zaprosić innych do uczestnictwa w grupie, przekazując te informacje, aby jak najwięcej chętnych mogło czerpać wszelkie dobra płynące z tego modlitewnego wstawiennictwa za siebie nawzajem.


Grupa działa przy Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w stanie Pensylwania w Stanach Zjednoczonych.


Grupa spotyka się w  ostatnią niedzielę na dniu skupienia w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA USA.


Akt Zawierzenia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych i Św. Michała Archanioł 

Matko Boża, Wspomożycielko i Przewodniczko nasza,

 

Przynagleni twoim szczególnym, pełnym Matczynej troski o dobro każdego człowieka wezwaniem, wsparci pomocą łaski Bożej, przychodzimy przed Twój Cudowny Jasnogórski Obraz, aby w pełnym ufności zawierzeniu, poświęcić się Bogu i Tobie w modlitewnej służbie drugiemu człowiekowi.

 

Jako Wstawiennicy Modlitewni, przepełnieni troską o dobro każdego człowieka, pragniemy oddać nasz czas, nasze siły i talenty, by móc wyjednywać łaski tym, którzy potrzebują modlitewnego wsparcia w cierpieniach i trudach codziennego życia.

 

Świadomi własnej słabości i kruchości uciekamy się Matko pod Twoje wstawiennictwo prosząc, byś uczyniła każdego i każdą z nas narzędziem Bożego działania w świecie ogarniętym niewiarą, nienawiścią i przemocą.

 

Pomóż nam najpierw tej łaski strzec w naszych sercach, byśmy przez regularną spowiedź i Komunię Świętą, trud codziennego zmagania się o dobroć i miłość, ponoszone wyrzeczenia i ofiary, stali się godni powierzonej nam misji.

 

Wiemy Maryjo, że sami z siebie jesteśmy słabi i niestali w duchowych wysiłkach, dlatego wzywamy pomocy św. Michała Archanioła.

 

Św. Michale Archaniele, swoim potężnym wstawiennictwem i przemożną opieką utwierdzaj jedność i wzajemną miłość w naszej modlitewnej wspólnocie. Oddalaj od nas wszelkie niebezpieczeństwa i zakusy złego ducha, które mogłyby nas podzielić i osłabić w naszej misji miłości.

 

Maryjo, Wspomożycielko Wiernych - módl się za nami

Św. Michale Archaniele - módl się za nami

"Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich" (Mt 18,20)

© Milosierni.com 2023

Milosierni13@gmail.com

(+1) 908 476 1477

"Jako więc wybrańcy Boży- święci i umiłowani- obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość," (Kol 3,12)  

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wysylam
Wysylam
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!