1. pl
  2. en

"Jako więc wybrańcy Boży- święci i umiłowani- obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość," (Kol 3,12)

08 marca 2024

Łk 4, 24-30 - ...«Zaprawdę, powiadam wam: żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. ...

Łk 4, 24-30

 I dodał: «Zaprawdę, powiadam wam: żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie.  Naprawdę, mówię wam: Wiele wdów było w Izraelu za czasów Eliasza, kiedy niebo pozostawało zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak że wielki głód panował w całym kraju;  a Eliasz do żadnej z nich nie został posłany, tylko do owej wdowy w Sarepcie Sydońskiej.  I wielu trędowatych było w Izraelu za proroka Elizeusza, a żaden z nich nie został oczyszczony, tylko Syryjczyk Naaman».  Na te słowa wszyscy w synagodze unieśli się gniewem.  Porwali Go z miejsca, wyrzucili Go z miasta i wyprowadzili aż na stok góry, na której ich miasto było zbudowane, aby Go strącić.  On jednak przeszedłszy pośród nich oddalił się. 

 

Wiara jest oparta na prostocie, to najprostsze rzeczy decydują o jakości naszego życia duchowego. W pierwszym czytaniu Naaman myślał, że prorok uzdrowi go w jakiś spektakularny sposób, a tymczasem nawet do niego nie wyszedł. Może i my oburzamy się na Boga, że nie daje nam jakichś spektakularnych środków ku duchowemu uzdrowieniu czy nawróceniu, ale czy to, co mamy naprawdę nam nie wystarcza? Wielkość Boga i Jego moc okazuje się w małych, najprostszych rzeczach, które czynione z wiara i miłością mogą przynieść ogromne łaski i dokonać cudów w naszym życiu. Ale do tego potrzebna jest właśnie ta wiara, właściwe patrzenie na Jezusa, nie takie jakie mieli mieszkańcy Jego miasta. Dla nich Jezus był kimś zwykłym, a tu chodzi właśnie by w tym prostym Jezusie odnaleźć kogoś niezwykłego. Wiara bez zachwytu nad Bogiem nigdy nie rozwinie skrzydeł i nie podniesie nas ku niebu, tylko doprowadzi do zwątpienia i frustracji. Nie przestawajmy odkrywać i zachwycać się Bogiem w tym, co najprostsze w naszej wierze.  Ojciec Marcin Cwierz, OSPPE

© Milosierni.com 2023

Milosierni13@gmail.com

(+1) 908 476 1477

"Jako więc wybrańcy Boży- święci i umiłowani- obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość," (Kol 3,12)  

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wysylam
Wysylam
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!